Klimatyzacja

dla Domu i Mieszkania

Pełna gama klimatyzatorów zaprojektowanych z myślą o instalacji w mieszkaniach oraz domach jedno i wielorodzinnych. Niezależnie od wielkości mieszkania bądź domu jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązanie skrojone na miarę, zapewniające należyty komfort, ekonomie oraz wygląd dopasowany do indywidualnego stylu.

do Biura i Firmy

Rozwiązania dla małych i średnich firm zapewniające komfort oraz pewność działania. Klimatyzatory dedykowane do pomieszczeń biurowych, gabinetów, sal konferencyjnych, małych obiektów handlowych oraz restauracyjnych. Ekonomiczny i ekologiczny dizajn połączony z wysoką jakością gwarantujący niezawodność działania.

Przemysłowa

Urządzenia klimatyzacyjne zaprojektowane z myślą o pracy w ciężkich warunkach 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku.
W ofercie klimatyzatory oraz centrale klimatyzacyjne o średniej i dużej wydajności przeznaczone do pracy w serwerowniach, dużych biurach, hotelach, obiektach handlowych oraz gabinetach lekarskich.

Klimatyzacja - klimatyzatory domowe oraz przemysłowe

Klimatyzacja stanowi obecnie w wielu krajach standard wyposażenia budynków mieszkalnych i usługowych. W Polsce ze względu na zmienny klimat system ten również zyskuje coraz większą popularność. Na plus dla klimatyzacji przemawia także wzrost świadomości wpływu mikroklimatu na jakość życia i pracy. Klimatyzatory mogą być montowane zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak również w biurze oraz budynkach przemysłowych. Dlatego też proponowane przez nas rozwiązania są dopasowywane do potrzeb Klienta i wymagań infrastruktury danego pomieszczenia.

Pełna oferta klimatyzatorów dopasowanych do różnych potrzeb

Klimatyzatory, rodzaje - jaki wybrać ?

Wśród klimatyzatorów wyróżnić można dwa rodzaje urządzeń, jakimi są klimatyzatory typu split i klimatyzatory typu monoblok. Pierwsza grupa urządzeń  stosowana jest najczęściej w domach jednorodzinnych, mieszkaniach oraz  małych biurach,  cały system składa się z dwóch jednostek: wewnętrznej (parownika) i zewnętrznej (jednostka skraplająca), które są ze sobą połączone instalacją elektryczną oraz rurociągiem w którym krąży czynnik chłodniczy.  W zależności od zapotrzebowania  na wydajność chłodniczą oraz miejsce montażu jednostki wewnętrzne do zastosowania w domach oraz małych biurach i pomieszczeniach użytkowych dzielą się na jednostki: ścienne (montaż na ścianie), przy podłogowe (jednostka kształtem przypominająca kaloryfer montowana na ścianie ), sufitowe ( montowane pod sufitem), kasetowe (montowane w sufitach podwieszanych).  Jednostka zewnętrzna (skraplająca) stosowana w systemach typu split odpowiedzialna za właściwe przygotowanie czynnika chłodniczego do odpowiedniego trybu pracy znajduje się na zewnątrz budynku. Do urządzeń typu monoblok  możemy zaliczyć klimatyzatory wolnostojące (przenośne), okienne (montaż w oknie), oraz specjalistyczne klimatyzatory przemysłowe.  Kolejnym typem  klimatyzatorów należącym do  grupy  split to grupa urządzeń tzw.  multi split. Tego typu urządzenia umożliwiają na tworzenie rozbudowanych systemów klimatyzacyjnych w skład których wchodzić mogą jednostki wewnętrzne różnego typu pracujące w jednej instalacji  podłączonej do jednej jednostki zewnętrznej (skraplającej). W wypadku rozbudowanych i dużych obiektów zastosowanie znajdują klimatyzatory split i multi split wyposażone w jednostki kanałowe które umożliwiają rozprowadzanie zimnego powietrza przy użyciu kanałów wentylacyjnych, tego typu urządzenia ze względu na duża wydajność chłodniczą współpracują z dużymi jednostkami skraplającymi (zewnętrznymi) typu VRF, min VRF, min AHU. 

Na wybór odpowiedniej klimatyzacji warto poświęcić kilka chwil. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim metraż pomieszczenia, nasłonecznienie, ilość ludzi oraz obecność maszyn lub urządzeń generujących ciepło. Uwzględnić należy również  jaką  funkcję ma spełnić klimatyzator – czy ma jedynie chłodzić, czy także ogrzewać pomieszczenie. Nie bez znaczenia pozostaje także jego wielkość oraz wydajność  która będzie miała wielki wpływ na jego pracę, żywotność oraz ekonomię.  

Nasi specjaliści  są do Twojej dyspozycji, odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące doboru klimatyzacji udzielamy  drogą mailową oraz telefoniczną Klientom z całego Śląska.

W ofercie klimatyzatory i systemy klimatyzacji firm

Aby rozpocząć pobieranie katalogu  wybierz producenta i wciśnij lewy przycisk myszy

Potrzebujesz oferty zadzwoń
570 814 447

biuro@greencold.pl